Türkiye’de en çok hangi uygulama kullanılıyor?

By | March 20, 2022

Türkiye’deki gurbetçiler akıllı telefonlarında milyonlarca uygulama bulabiliyor. Yerel dili öğrenmek, iletişimde kalmak, mali durumlarını yönetmek ve hatta flört etmek için uygulamalar var. Bu yeni teknolojiyle, eski uzmanlar olaylardan haberdar olabilir ve en son haberlerle güncel kalabilir. Peki Türkiye’de en yaygın olan uygulama hangisi? Ülkenin birçok farklılığında gezinmenize yardımcı olabilir. Türkiye’deki en iyi uygulamalardan bazılarını keşfetmek için okumaya devam edin.
Uber, Türkiye’deki en popüler uygulama ve aynı zamanda en güvenli olanı. Telaffuzu kötü olan taksi şoförleriyle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz, ancak bir Uber ile bu sorunlardan kaçınabilirsiniz. Uygulama, varış noktanızı seçmenize ve bunun için kredi kartı, ön ödemeli bir İstanbul kartı veya hatta hemen ödeme yapmanıza olanak tanır. Uygulama, çeviri yetenekleri ve bir Cuma vaazı bile sunuyor.
Whatsapp, kullanıcıların gizlilik kurallarını kabul etmesini gerektirdiği için son yıllarda Türkiye’de sorun yaşıyor. Geçmişte Türk kullanıcılar yerel anlık mesajlaşma uygulamalarına yöneldi. Örneğin Türk cep telefonu devi Turkcell’in uygulaması BiP, 24 saatte 1,12 milyon kullanıcıya ulaştı ve dünya genelinde 53 milyon kullanıcıya ulaştı. Uygulama 192 ülkede popüler ve gizlilik sorunlarına rağmen kaybolan bir mesaj seçeneğine sahip.
Bir uygulama, Türkiye’de seyahat ederken şehrin toplu taşıma sisteminde gezinmenize yardımcı olabilir. Örneğin Metroİstanbul uygulaması, otobüs ve tramvay güzergahları dahil olmak üzere metroyu kullanan herhangi bir varış noktasına sizi yönlendirebilir. Hatta ön ödemeli İstanbul kartı veya nakit ile ödeme yapmanızı sağlar. Bunun gibi bir uygulamayı kullanmak, seyahatinizi daha da konforlu hale getirmenin harika bir yolu olabilir. Türkiye’de bir diğer popüler uygulama ise Whatsapp’ın Türkçe versiyonu.
Whatsapp, ülkede ücretsiz olarak Türk vatandaşları tarafından kullanılabilir. En popüler uluslararası mesajlaşma uygulamalarından biridir. Herhangi bir metni çevirmek için ücretsiz bir seçenek sunar. Metni bir uygulamadan diğerine kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Ayrıca sokak tabelalarının ekran görüntülerini alarak bir hareketin veya mesajın çevirisinin saniyeler içinde size gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Hatta cümleleri kaydedebilir ve uygulamayı çevrimdışı kullanabilirsiniz.
Turkish News uygulaması küresel bir erişime sahiptir. Ülkenin haberlerini kapsar. Fotoğraf, yemek pişirme ve seyahat gibi konuları içerir. Çevirme düğmesine dokunarak istenmeyen başlıkları kolayca atabilirsiniz. Daha fazlasını okumak istiyorsanız, simgeye dokunabilir ve tam açıklamasını görmek için aşağıdaki makaleye kaydırabilirsiniz. İnternet Dünya İstatistikleri’ne göre Türkiye’de 35 milyondan fazla internet kullanıcısı var. Bu rakamlar ülkenin toplam büyüklüğünü göstermektedir.
Türkiye’deki internet kullanıcı sayısına rağmen, ülkenin mobil uygulama pazarı hızla genişlemektedir. Şu anda, çoğu Türk’ün düzenli olarak mobil cihazları kullanması ile dünyanın en popüler mobil uygulamaları arasında ilk onda yer almaktadır. En popüler Türkçe uygulamaların çoğu, ülke dışındaki şirketler tarafından oluşturuldu. Ancak bazı yerel kuruluşlar da Türkiye uygulama pazarında başarılı oldu. 2012’nin üçüncü çeyreğinde en çok kullanıcıya sahip olan Facebook oldu.
Türkiye’deki çok sayıda kullanıcıya rağmen, ülke henüz küresel uygulama pazarında önemli bir oyuncu değil. Türkiye pazarı henüz başlangıç ​​aşamasındadır ve birçok uygulama halen geliştirilmektedir. Türkiye’deki en popüler uygulamalar ülke dışında geliştirilirken, birçok Türk kuruluşu bölgede başarılı oldu. Bunlar arasında sosyal ağ platformu Waplog, devlet bakanlıkları ve telekomünikasyon şirketleri yer alır.
Türkiye’deki en popüler sosyal ağ XE Döviz Çevirici’dir. XE Para Birimi uygulaması Türkiye’de en yaygın kullanılanıdır. Gerçek zamanlı döviz kurları, Türk gezginlerin paralarını daha verimli yönetmelerine yardımcı oluyor. Ayrıca faturalar için hatırlatıcılar ayarlamanıza ve geliri takip etmenize olanak tanır. Ayrıca, XE Para Birimi uygulaması, iki ülkedeki hesaplarınızı yönetmek için gerekli tüm özellikleri sağlar. Gerçek zamanlı özellikleri ve kullanım kolaylığı, onu gezginler için vazgeçilmez bir uygulama haline getiriyor.2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *