Google Play konsolu ne için?

By | March 20, 2022

Google Play Console, Android uygulamanızın dağıtımını optimize etmenize olanak tanıyan ücretsiz bir araçtır. Ayrıca, ısmarlama uygulamalar oluşturmanıza ve Android platformları arasında dağıtımı yönetmenize yardımcı olur. Bir geliştirici olarak, uygulamalarınızı yayınlanmadan önce test etmek için kullanabilirsiniz. Pano, uygulamanızın kullanım ömrü ve yükleme istatistiklerini görmenizi sağlar. Uygulamanızı yayınlamadan önce değişiklik yapmak için bu istatistikleri analiz edebilirsiniz. Ayrıca, uygulamanızın performansını izlemek için kullanabilirsiniz.
Play Console yalnızca son kullanıcılar için değildir. Platform ayrıca genişletilmiş kullanıcılar için tasarlanmıştır. Geliştiricilerin artık uygulamalarını kullanılamaz hale getirebilecek kodları görebilme konusunda endişelenmelerine gerek yok. Ayrıca, uygulamanızın yerelleştirme stratejisini geliştirmek için Play Console’u kullanabilirsiniz. Yerelleştirilmiş bir uygulamanın indirilip yüklenmesi daha olasıdır. Uygulamanız için dilleri tanımlamaya yönelik araçlar içerir. Ayrıca, hangi ülkelerin en düşük yükleme oranlarına sahip olduğunu görmenizi sağlar ve bu kullanıcılar için daha erişilebilir hale getirmek için metni ve kullanıcı arayüzünü kolayca çevirebilirsiniz.
Geliştiriciler, Play Console’un kullanıcı ve geliştirici hesaplarına da erişebilir. Uygulamanızın farklı bölümlerine erişimi kısıtlamanıza olanak tanır. Örneğin, belirli kişilerin mağaza girişinize ve incelemelerinize erişmesini isteyebilirsiniz, ancak diğerlerinin uygulamanın geri kalanına erişmesi gerekir. Ayrıca, uygulamanızın belirli bölümlerine hangi kullanıcıların erişebileceğini kontrol edebilirsiniz. Örneğin, bir pazarlama ekibiniz varsa, AdWords kampanyaları, incelemeler ve finansal raporlar gibi verileri görüntülemelerine ihtiyacınız olabilir.
Google Play Console, geliştirici hesabı ayarlarını ve kullanıcı hesaplarını belirlemenize olanak tanır. Bu ayarlar, geliştiricilerin uygulamalarının belirli bölümlerine erişimi kontrol etmesine olanak tanır. Örneğin, mağaza girişinize, incelemelerinize ve AdWords kampanyalarınıza erişim izni vermeniz gerekebilir. Ayrıca finansal raporlara erişim vermeniz gerekebilir. Bu aracı, işletmenizin başarısını izlemek ve ürününüzü geliştirmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca uygulamanızın kullanıcı hesabını ve kullanıcı ayarlarını da yönetebilirsiniz.
Kaydolduktan sonra uygulamanızı geliştirmeye başlayabilirsiniz. Play Console, geliştiricilere sunacak birçok özelliğe sahiptir. Gelişmiş optimizasyon ve geliştirici hesapları sunar. Kullanıcıların izinlerini, uygulama içi satın alımları ve daha fazlasını kontrol edebilirsiniz. Bu seçenekleri belirleyerek uygulamanızın web sitenizde ve uygulama içi mağazanızda nasıl görüneceğini özelleştirebilirsiniz. Kısıtlanmış hissetmek için hiçbir sebep yok. Uygulamanızı daha iyi hale getirmek için ihtiyacınız olan tüm araçlara erişebileceksiniz.
Yeni Play Console’un okunması daha kolay ve daha duyarlı. Yazı tipleri artık daha küçük ve bilgi hiyerarşisi daha açık. Uygulamanın düzeni de daha erişilebilir. Uygulamanızın indirme istatistiklerini, dönüşüm oranlarını vb. görebilirsiniz. Başarılı bir uygulama işletmenizde büyük bir fark yaratabilir. Başarılı bir mobil uygulamaya birçok faktör girer. Uygulamalarınız hedef kitleniz için optimize edilmişse, uzun vadede daha başarılı olursunuz.
Google Play Console, uygulamanızın kalitesini artırmanıza, kitlenizle etkileşim kurmanıza ve gelirinizi artırmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, reklam kampanyalarını izleyebilir, yükleme ve indirme sayısını takip edebilirsiniz. Uygulamanızın verilerinin kapsamlı bir analiziyle, uygulamanız için en fazla geliri sağlayan özellikleri belirleyeceksiniz. Daha popüler ve etkili bir uygulama arıyorsanız Play Console’u kullanabilirsiniz.
Google Play konsolu, geliştiricilerin uygulamalarının performansını izlemesine olanak tanıyan bir arayüzdür. Uygulama performansını izlemek ve uygulamaları dağıtmak için ayrıntılı kontroller sunar. Ayrıca, edinme raporlarını izlemenize ve uygulamanızın yayınlanmış ve geliştirilmekte olan sürümlerini karşılaştırmanıza yardımcı olur. Bu, uygulama pazarlamacıları için yararlıdır, ancak tek özellik bu değildir. Harika bir Android uygulaması oluşturmak istiyorsanız Google Play konsolunu kullanın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *