Google incelemelerinin bir uygulaması var mı?

By | March 20, 2022

Google’ın işletmeleri incelemek için bir uygulaması var mı? Cevap hayır, ancak denemeden önce bilmeniz gereken bazı şeyler var. Google, kullanıcıların yorum bırakmasına izin verir, ancak işletmelerin müşterilerle doğrudan iletişim kurmasına ve geri bildirimlerini istemesine de olanak tanır. Ancak, bir müşteriden herhangi bir bilgi toplamadan önce izin isteme konusunda dikkatli olmanız en iyisi olacaktır. Bilgilerini işinizi geliştirmek için kullanmak istemiyorsanız, uygulamayı kullanmamalısınız.
Google inceleme ekibinde bir hesap oluşturmak için alan adınızda OAuth 2.0 kapsamlarını etkinleştirmeniz gerekir. Örneğin, Google’ın bir ürünü incelemesine izin vermek istiyorsanız, geliştiricinin sisteminde bir test hesabı oluşturmanız gerekir. Ayrıca, uygulamanın adının Google adını içermediğinden emin olmalısınız. Google kimlik doğrulamasını kullanırken, sıfır tıklamalı TOA’yı ayarlamalısınız. Yönetici, etki alanındaki Oauth 2.0 kapsamları için izinler vermelidir; bu, kullanıcıların oturum açma kimlik bilgilerini tekrar yazmaları gerekmeyeceği anlamına gelir. Google hesaplarında oturum açtıklarında, bir ürünü incelemeye başlamak için yalnızca “Facebook’umla oturum aç” düğmesini tıklamaları yeterlidir.
Uygulamanın yanı sıra, müşterilere yorum yazmalarını isteyen kısa mesajlar da gönderebilirsiniz. Bu, müşteri geri bildirimi almanın ve Google’daki görünürlüğünüzü artırmanın kolay ve etkili bir yoludur. Bağlantıyı kısaltmak için bir bağlantı kısaltıcı kullanabilir veya MessageDesk gibi bir uygulama kullanabilirsiniz. Kısa mesaj gönderdikten sonra, müşteriniz Google Haritalar’da işletmenizin bulunduğu yere yönlendirilecek ve yorumlarını bırakması istenecektir. Ayrıca müşterilere ve müşterilere inceleme yapmalarını isteyen e-postalar da gönderebilirsiniz.
Google incelemeleri özelliğine erişmek için herhangi bir Google hesabını kullanabilirsiniz. Hatta inceleme ekibi için bir test hesabı oluşturabilir ve bunu Google markası olmadan kullanabilirsiniz. Projenizi kurmak için, yöneticilere alanınızdaki Oauth 2.0 kapsamları için izinler vermelisiniz. Kullanıcılar Google hesaplarıyla oturum açtıktan sonra oturum açma bilgilerini tekrar girmeleri gerekmez. İşlemi tamamlamak için “Facebook’unuzla oturum açın” düğmesini tıklamanız yeterlidir.
Google’ın özellikle incelemeler için bir uygulaması olmasa da, inceleme istemek için web sitelerini kullanabilirsiniz. Web sitelerini kullanmak istemiyorsanız, onlara inceleme sayfasının bağlantısını içeren bir e-posta da gönderebilirsiniz. Ayrıca müşterileri veya müşterileri arayabilir ve onlardan bir inceleme bırakmalarını isteyebilirler. Ardından, incelemelerini göndermek için web sitenizdeki “Google ile oturum aç” düğmesini tıklayabilirler.
Facebook uygulamasının aksine, Android uygulaması bir Google hesabı olmadan inceleme bırakmanıza olanak tanır. İşletmenize yardımcı olmanın yanı sıra, şirketin gelişmesine de yardımcı olabilirsiniz. Düşüncelerinizi Google’da sunarak insanların bilgilere güvenmesini sağlayabilirsiniz. Bu, mükemmel bir çevrimiçi itibarın çok önemli bir yönüdür. Belirli bir incelemeden memnun değilseniz, olumsuz bir inceleme bırakmaktan çekinmeyin.
İnceleme bağlantınızı içeren kısa mesajlar göndererek de incelemelere yanıt verebilirsiniz. Bu, müşterilerin yorum bırakmaları için işletme profilinizi ziyaret etmelerini ister. Mesajınıza bir yanıt alırsanız, bu size daha fazla müşteri çekmek için daha iyi bir şans verecektir. Ne kadar çok yorum alırsanız o kadar iyi. Ama takip etmek de önemli. Olumlu bir yanıt aldıktan sonra, iyi bir karar vermenize yardımcı olması için diğer insanların yorumlarını okumaya değer.
Web sitesine ek olarak, Google+’da da bir inceleme bırakabilirsiniz. İki yöntem için süreç farklı olsa da aynı prensipler geçerlidir. İnceleme bırakmak için Google’da bir hesap oluşturmanız gerekir. Google’ın Haritalar listesinde olumlu bir yorumun görüneceğini de unutmamak önemlidir. Bu, işletmenizin fark edilme şansını artıracaktır. Ama ya bir inceleme yazamazsanız?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *