Gece elma yemenin faydaları

By | March 20, 2022

Araştırmalar, yatmadan önce elma yiyenlerin daha dinlendirici bir uykuya sahip olduğunu göstermiştir. Bunun nedeni, ortalama bir elmanın yüksek su ve lif içeriğinin midenizi doldurarak iyi bir gece uykusu çekmenizi sağlamasıdır. Ayrıca, kan şekeri seviyenizi kontrol etmeye yardımcı olan polifenol adı verilen antioksidanlar içerir. Ve bir bonus olarak, yatmadan önce bütün, sağlıklı ve lezzetli bir meyve yemek de kas kazanımının artmasına neden olabilir.
Bazı araştırmalar, yatmadan önce bir parça meyve yemenin uykuyu iyileştirebileceğini göstermiştir. Ayrıca insanların kilo vermesine yardımcı olabilir. Araştırmalar ayrıca yatmadan önce tek bir elma yemenin obezite riskini azalttığını göstermiştir. Ve bir elmanın kalorisinin büyük bir kısmı liflerden gelir. Bu, kilo almadan bir porsiyon meyve alacağınız anlamına gelir. Yüksek kaliteli lif içeriği içeren meyveleri seçmek en iyisidir.
Bir elmanın yüksek lif içeriği, sağlıklı uyku için gereklidir. Kan basıncını düşürebilir ve nefes almayı iyileştirebilir, bu nedenle yatmadan önce bir elma yemek hem erkekler hem de kadınlar için faydalı olabilir. Bununla birlikte, kafeine duyarlıysanız, düşük karbonhidratlı elma yemeye devam etmelisiniz. O zaman yatmadan önce elma yerken kafein veya şeker konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Bu sadece sağlığınız için iyi değil, aynı zamanda belinize de uygun olamaz!
Bir elma, ışık söndüğünde beyin tarafından üretilen bir uyku kimyasalı olan melatonin içerir. Bu nedenle, yatmadan önce bir elma yemek, iyi bir gece uykusu çekmenize yardımcı olabilir. Ayrıca elmalar lif ve su bakımından yüksek olduğu ve midenizi doldurduğu için kilo vermenize de yardımcı olacaktır. Ayrıca antioksidanlar açısından da zengindir. Bu nedenle, kilo verme konusunda endişeleniyorsanız, akşam atıştırmalıklarınız için bir elma yapmanın kolay bir yolu, yatmadan önce bir portakal yemektir.
Elmalar lif bakımından yüksektir ve daha iyi uyumanıza yardımcı olur. Yatmadan önce bir elma tüketmek iştahınızı azaltabilir ve bu da daha iyi bir uykuya yol açabilir. Elmalar lif ve su bakımından yüksek olduğu için kilo vermenize de yardımcı olabilir. Bu, daha uzun süre tok hissetmenizi sağlar ve sindirimi yavaşlatır. Sindirim sisteminiz için de uygundur. Ve kilo vermek istiyorsanız, yatmadan önce bir portakal yemeyi deneyin.
Düşük GI olmasının yanı sıra, bir elma uyumanıza yardımcı olabilir. Günlük potasyum değerinin yaklaşık yüzde üçünü içerir. Bu nedenle, yüksek lif ve düşük şeker içeriğine rağmen, bir elma uykuya yardımcı olacak kadar yüksek GI değildir. Bunun yerine, gece uykuya dalmanıza yardımcı olur ve ertesi gün daha iyi dinlenirsiniz. Meyve hayranı değilseniz, daha düşük GI elmaya geçmeyi düşünebilirsiniz.
Geceleri elma yemenin faydaları çoktur. Birincisi, su ve diyet lifi açısından yüksek olduğu için kilo kaybını teşvik eder. Yağ yakmaya yardımcı olan ve kanser ve kalp hastalığı riskini azaltan polifenoller içerir. Ayrıca daha iyi uyumanızı sağlar ki bu da temel faktördür. Bu nedenle, yemeğin sonunda bir dilim şekersiz elma, sağlığı geliştirmenin harika bir yolu olabilir.
Geceleri elma yemenin faydaları çok açık olmasa da geceleri daha iyi uyumanıza yardımcı olabilir. Bir elmanın pektin içeriği, kolonunuzu laktik asitten koruyabilir ve bakterilerinizin büyümesine yardımcı olabilir. Bu, sağlığı geliştirmek ve zararlı toksinleri ve kanserojenleri ortadan kaldırmak için faydalıdır. Geceleri anemik elma yemenin bir başka yararı da sindirim sistemini yükleme ve gaz üretme yeteneğidir. Enflamasyon ciddi rahatsızlığa neden olabilir, bu nedenle yatmadan önce yüksek GI elmadan kaçınmak önemlidir.
Geceleri elma yemenin faydalarının yanı sıra daha iyi uyumanıza da yardımcı olabilir. İnsanların daha iyi bir gece uykusu çekmesine ve kabusları azaltmasına yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Ayrıca kilo alımını önlemeye yardımcı olur. Ve sağlığı destekleyen antioksidanlar ve anti-inflamatuar özellikler içerir. Bir elma, bu özellikleriyle geceleri tatlı için mükemmel bir seçimdir. Sağlığınız için birçok faydası vardır ve daha hızlı uykuya dalmanıza yardımcı olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *