en çok indirilen 10 oyun

By | March 20, 2022

Garena Free Fire, dünyanın en çok indirilen oyunlarından biridir. Sensor Tower’ın Mayıs raporuna göre, oyun dünya çapında 67 milyondan fazla indirildi. Popülaritesi, zirvede 5,4 milyon izleyiciyi çeken etkinliklerle bir e-spor hissi haline geldiği noktaya kadar patladı. İndirme sayısı bu haftanın en popüler oyunlarını sıraladı. İlk sırayı alan oyun 36.5 milyon indirme alan Zynga’s Hair Challenge olurken, Free Fire beşinci sıraya geriledi.
Temple Run, listelere hakim olan başka bir oyundur. Oyuncunun hızlı düşünmesini ve tehlikeli tapınaktan kaçmak için harekete geçmesini gerektiren sivri uçlar ve tuzaklar gibi birçok engeli vardır. Fruit Ninja, takipçiler kazanan, ancak öncelikle sıradan bir oyun olarak kabul edilen başka bir oyundur. Almak kolay olsa da, herkes için değil. Bununla birlikte, bu popüler arcade oyununu oynamak, dünya çapındaki oyuncular arasında giderek daha popüler hale geldi.
En popüler atari oyunu Fruit Ninja da bir diğer popüler oyundur. Oynaması kolay ve bağımlılık yapıcı, bu yüzden denememeniz için hiçbir neden yok. Ücretsizdir ve Apple App Store’dan indirilebilir. Bu başlığın en büyük dezavantajı, topluluk desteğinin olmamasıdır. Pek çok kişi istediği oyunu uygulama mağazasında bulamayacak olsa da, popülaritesinin arttığına dair iyi bir işaret.
Kasım ayında, en popüler on oyun, temelde bir önceki aya benziyordu. Merge Animals 3D, 18 milyon indirme ile 2. sıraya yerleşirken, PUBG, Ekim ayında yokluğundan geri döndü. Yaklaşık 150 milyon kişi bu oyunları indirerek en çok indirilen ilk 10 oyun arasına girdi. Yani, Supersonic Studios’un hala kontrolde olduğunu söylemek güvenli. PUBG Mobile’ı ilk 10’da görmek sürpriz değil.
Kasım ayındaki diğer popüler oyunlar arasında Bulmaca ve Aksiyon oyunları yer aldı. Kasım ayının en popüler 10 oyunu aynı zamanda dünyanın en çok satan oyunları oldu. Örneğin Dragon Ball Z: Dokkan Battle, dünya çapında bir numaralı mobil oyun haline geldi. Bu oyunun birçok klasik tahta oyunuyla ortak birçok özelliği olsa da, eğlenceli ve bağımlılık yapıcıdır. Bazen biraz cesur olabilse de, mobil cihazlarda hala en parlak oyunlardan biridir.
Coin Master, 4,6 puan ve 29 milyondan fazla derecelendirme ile bir trilyonun üzerinde seviyeye sahiptir. Aynı zamanda tüm zamanların en popüler mobil oyunudur. Ancak, 460 milyondan fazla indirilen “Dragon Ball Star” oyunu için yer yok. Dünya çapında en çok indirilen oyun olarak her kategoride en başarılısı olmuştur. Ancak, Coin Master çok çeşitli özelliklere sahiptir ve İngiltere ve ABD’de en başarılı olanıdır.
Dünyanın bir numaralı oyunu Genshin Impact. Çin’de Mihayou tarafından geliştirilen bu açık dünya aksiyon rol yapma oyunu bir milyardan fazla indirildi. Bu oyun Amerika Birleşik Devletleri, Almanya ve diğer ülkelerde popülerdir. Bu oyun, Google Play’de piyasaya sürülen ilk oyunlardan biriydi ve şu anda iOS’ta en çok indirilen ücretsiz oyun. Dünyanın en çok indirilen ilk 10 oyununun bir parçasıdır.
PUBG Mobile, bir trilyondan fazla seviyenin oynandığı dünya çapında en popüler oyundur. Android’de en çok indirilen on oyunun tümü ücretsiz veya ücretlidir. Haftanın en popüler ücretsiz oyunu Minecraft. Streamer Rush, Android için en popüler ücretli oyundur. Mint master, en çok oy alan mobil video oyunudur. İki milyardan fazla indirme ile bu oyun, iOS’ta en çok indirilen oyundur.
PUBG, Amerika Birleşik Devletleri’nde büyük bir izleyici kitlesine sahip başka bir oyundur. Şu anda iOS ve Google Play’de en çok indirilen oyundur. PUBG’ye benzer şekilde Garena Free Fire, oynaması ücretsiz 50 oyunculu bir aksiyon rol yapma oyunudur. Fortnite veya PUBG kadar popüler olmasa da dünya çapında milyonlarca kişi tarafından indirildi. Hiç şüphe yok ki bu oyun yılın en çok hasılat yapan ve en çok oynanan oyunu olacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *